Bezpieczny samochód 

Bezpieczny samochód to taki, który spełnia wszystkie wymogi uczestnika ruchu drogowego i jest dopuszczony do ruchu po przeprowadzonym obowiązkowym i niezwykle dokładnym przeglądzie technicznym.

Przegląd techniczny służy wykryciu wszelkich wad i usterek w samochodzie, które mogą stwarzać zagrożenie dla jego kierowcy, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Aby samochód był bezpieczny i aby można nim spokojnie podróżować także na dłuższych odcinkach, należy, oprócz obowiązkowego przeglądu technicznego przeprowadzać przeglądy dodatkowe, zwłaszcza przed planowanymi dłuższymi wyjazdami na dalekie odległości.

Pomoże to, oczywiście w pewnym tylko stopniu, uniknąć niepotrzebnych niespodzianek, które skutecznie popsują i skomplikują nasz wyjazd.

Trzeba też dodać, iż bezpieczeństwo samochodu to nie tylko jego stan techniczny, ale także lub nawet przede wszystkim bezpiecznie jeżdżący kierowca.

 

Na drodze bowiem często zdarzają się wypadki, na które inni uczestnicy nie mają większego wpływu, a często powodują je kierowcy, którzy jeżdżą bardzo niebezpiecznie i są dużym zagrożeniem dla siebie oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.