1.     W dniu 22 maja 2016r. ok. godziny 12:55 funkcjonariusze interweniowali w sprawie nieprzytomnego i prawdopodobnie nietrzeźwego mężczyzny, który leżał na ul. Wojska Polskiego. Na miejscu dobudzono mężczyznę, przewieziono do siedziby SM. Mężczyzna po dojściu do pełni sił oddalił się w nieznanym kierunku.

2.     W dniu 23 maja 2016 r. ok. godziny 7:30 dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na ławce przy ul. Mickiewicza. Na miejscu patrol SM dobudził znanego z widzenia  mężczyznę, został on odwieziony do OPS a dalej do Noclegowni.

3.     W dniu 23 maja 2016 r. ok godziny 7:50 otrzymano zgłoszenie, że na zjeździe z ul. Gostyńskiej na obwodnicę w wyniku kolizji została uszkodzona lampa uliczna. Sprawę przekazano do UM. znę, został on odwieziony do OPS a dalej do Noclegowni.

4.     W dniu 23 maja 2016 r. ok. godziny 17:15 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że w nawierzchni przy ulicy Matuszewskiego jest głęboka dziura. Strażnicy udokumentowali powstałą dziurę, sprawa została przekazana do Urzędu Miejskiego. legowni.

5.     23 maja 2016 r. ok. godz. 20:20 otrzymano zgłoszenie, że w Parku im. Powstańców Wlkp. przy ZOO spożywany jest alkohol przez grupę mężczyzn. Funkcjonariusze udali się na miejsce zdarzenia, mężczyzn wylegitymowano, nie stwierdzono spożywania alkoholu, pouczono.

6.     W dniu 25 maja 2016 r. ok. godz. 18:10 otrzymano zgłoszenie, że przy terenie Śremskich Wodociągów przy ul. Zamenhoffa biega bezpański pies. Powiadomiono Schronisko i Wodociągi, pies został złapany przez pracowników Schroniska w Gaju, gdzie został zabrany.

7.     W dniu 25 maja 2016r. ok. godziny 21:30 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że pod sklepem na ulicy Moniuszki leży mężczyzna. W/w okazał się znany z widzenia funkcjonariuszom bezdomny. Funkcjonariusze pomogli mężczyźnie stanąć na nogi, mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku.

8.     W dniu 26 maja 2016r. ok. godziny 6:30 funkcjonariusze podczas patrolu ujawnili zniszczone – powyrywane z doniczki kwiaty na moście 23 stycznia. O fakcie dewastacji poinformowano osobę odpowiedzialną za kwiaty będące na moście, teren został uporządkowany.

9.     26 maja 2016r. ok. godziny 8:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o akcie wandalizmu, który miał miejsce w Parku Odlewników na placu zabaw. Siedzisko jednej ławki zostało połamane, druga ławka została wyrwana z uchwytów. Funkcjonariusze SM udokumentowali zniszczone ławki a sprawa została przekazana do Urzędu Miejskiego.

10.   27 maja 2016r. ok. godziny 6:45 funkcjonariusze SM otrzymali informację, że w Parku im. Powstańców Wlkp. z zagrody wydostały się dwa kangury i biegają swobodnie po terenie parku. Przez dyżurnego SM powiadomiono zarządcę ZOO, którego poinformowano o zaistniałej sytuacji. Po około 10 minutach zjawił się pracownik odpowiedzialny za ZOO i wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej zagoniono zwierzęta do zagrody.

11.   W dniu 27 maja 2016r. ok. godziny 9:40 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie, że drogą w pobliżu miejscowości Pysząca maszeruje rodzina łabędzi (dwa duże + 8 piskląt). Zachowanie zwierząt spowodowało utrudnienie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze przeprowadzili łabędzie do płynącego niedaleko cieku wodnego.

12.   Dnia 28 maja 2016r. ok. godziny 12:20 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o lampie ulicznej, która była zgięta – zagrażała życiu i zdrowiu osobom przechodzącym obok. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren, oraz przekazali informacje zarządcy terenu.